• GÖKTEPE DANIŞMANLIK
    • Bahçelievler Mh. Atatürk Bulvarı Uğur Apt. B Blok No:2 Sorgun/YOZGAT
Üyelik Girişi
Saat
Site Haritası
Takvim

İş planı, kurulması planlanan ya da mevcut işletmelerin geliştirilebilmesi için hazırlanan bir rapordur. İş planı, işletme faaliyetine konu ürün, hizmet ve finansal kaynakların göz önünde bulundurulmasıyla hazırlanır.

KOSGEB hibe ve kredi kullanacak olan girişimcilerin, bu hibe veya faizsiz kredi desteklerine başvuru yapabilmeleri için iş planı hazırlamaları gerekmektedir. Bu sebeple özellikle KOSGEB desteklerinden yararlanacak olan girişimciler için iş planı konusunda ihtiyacınız olan tüm bilgileri bu yazıda vermeye çalıştık. Alt satırdan hemen okumaya başlayabilirsiniz.

İş Planı Nedir?

Çoğu zaman standart bir fizibilite çalışması olarak düşünülse de aslında iş planı bu kavramdan çok daha farklıdır. Yeni kurulacak veya mevcut işletmeler için hazırlanan iş planı; gelecekte işletmelerin başarılı olabilmeleri ve finansal açıdan varlıklarını koruyabilmeleri için önemlidir.

Basitçe iş planının ne olduğunu şöyle açıklayalım; şimdi yaptığınız veya gelecekte yapmak istediğiniz ‘işin’ sürdürülebilir bir başarıyla ilerlemesi ve süreçte karşınıza çıkabilecek zorluklarda neler yapmanız gerektiği konusunda size kılavuzluk edebilecek ve yatırım almanızı sağlayabilecek görünürdeki tek plan, iş planıdır.

İş Planı Nasıl Hazırlanır?

İş planınızı hazırlarken; işletmenizin faaliyet planını, faaliyet planlarının nasıl gerçekleştirileceği ve değerlendiricinin değerlendirme yapabilmesi için gerekli tüm diğer bilgileri vermelisiniz.

Özellikle KOSGEB ve yatırımcılardan sermaye desteği almak için bir iş planı hazırlıyorsanız, iş planınızda aşağıdaki sorulara cevap vermelisiniz:

  • İşletme parayı nereden, hangi faaliyet veya hizmetlerle kazanacak?
  • Eğer faaliyette ise, işletme ne kadar süredir faaliyette?
  • İşletmenizin karlılık düzeyi nasıl, eğer yeni bir işletme kuracaksanız gelecekte ileriye dönük olarak kar beklentileriniz nelerdir?
  • İşletme ne kadar miktarda finansmana ihtiyaç duyuyor ve kurulum dışında finansman desteği hangi amaçlar için kullanılacak?

Yukarıdaki soruların cevapları bir iş planında olmazsa olmazlar arasındadır.

İş planını hazırlamanın en doğru yolu iş planının uygulayan kişi tarafından hazırlanmasıdır. Size sunmuş olduğumuz KOLAY İŞ PLANI HAZIRLAMA PROGRAMI sayesinde sizde danışmanlara yüksek ücretler ödemeden kendiniz KOSGEB'in rahatlıkla onaylayabileceği iş planını hazırlayabilirsiniz. 

SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Teşvik Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.73286.7597
Euro7.32017.3495
Hava Durumu